FELHÍVÁS

közös imádságra:

Ha van manapság átfogó, nagy, közös feladat, téma a közbenjárásra, engesztelésre, az mindenki szerint az ukrajnai helyzet. Ezen belül viszont nagyon elhagyottnak és mellőzöttnek látom a kárpátaljai magyar testvéreket; a hivatalos média csak most kezdett halványan szólni valamit az elképesztően fenyegetett helyzetről, amelybe került ott a magyar és a ruszin lakosság. Ha jobban utánanézünk, borzalmakat tudhatunk meg.

Legyen napi imádságunk a kárpátaljai magyarokért, akiket a felszámolás, eltűnés fenyegető árnyéka borított be! Felajánlhatjuk értük a rózsafűzért, az irgalmasság imáját, a Szent Vér litániáját, a Lorettói litániát, stb.

Szeretettel köszöntöm weboldalamon!

Katolikus pap vagyok a pécsi egyházmegyében. Plébánosként ellátom a Pécsszabolcsi Plébániát, valamint két Pécsközeli falut, mint filiát: Berkesdet és Szilágyot.

Hajdan szereztem egy biológia-rajz szakos tanári diplomát; majd a Hittudományi Akadémián tanultam kispapként; 1979-ben szenteltek pappá a Pécsi Székesegyházban; idővel ledoktoráltam dogmatikából, a megváltástanból a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Teológiai Fakultásán; disszertációm anyaga „Jézus Krisztus a Szabadító” címmel kapott könyvformát a Szegletkő Kiadó jóvoltából 2017-ben.

A New Age keresztény kritikájáról írt könyvem első kiadása 1992-ben jelent meg, amely még 7 kiadást ért. 2014-ben lefordítottuk és áldozatos támogatók segítségével kiadtuk egy kevéssé ismert, de nagyon jelentős olasz misztikusnak, Luisa Piccarreta-nak az elmélkedés-sorozatát, a „A mi Urunk Jézus Krisztus szenvedésének 24 órája” címmel, amelynek eddig négy kiadását szervezhettem meg, és valódi „könyvsikernek” számít… A boldoggá avatására váró, de alig ismert, szentéletű, stigmatizált nagy magyar engesztelőről, Galgóczy Erzsébetről írt könyvet most sikerül új kiadásban útjára bocsátanom, 2020 legelején – mindezeket a hívek adakozó nagylelkűsége jóvoltából.

„De szóra sem tartom érdemesnek életemet, csakhogy végigfussam pályámat, és teljesítsem a feladatot, amelyet Urunk, Jézus bízott rám, vagyis hogy tanúságot tegyek az Isten kegyelmét hirdető evangéliumról.” (ApCsel 20,24)

Mottó: „Mi nem a világ lelkét kaptuk, hanem az Istentől eredő Lelket, hogy megismerjük, amit az Isten a kegyelemben nekünk ajándékozott.” (1 Kor 2, 12)

Többek javaslatára nyitottam egy OTP számlát a szegények javára; az ide esetlegesen felajánlott összegek kizárólag az általam támogatott rászorulókat segítik. A kedves hívek adományát ezen a számlaszámon fogadjuk azon nyomorgó hívő testvéreink számára, akik vagy havi jövedelem kiegészítésre szorulnak, vagy egy végleges lakásra várnak. Minden hónapban szentmisét ajánlok fel az adományozókért.
11773315-01965926
IBAN: HU21 1177 3315 0196 5926 0000 0000; BIC(SWIFT) kód: OTPVHUHB